Winter Run 2016 Ostrava – po akci

Pro letošní ročník série zimních běhů s názvem Winter Run 2016 zajistili pořadatelé další zastávku Ostravu. Závod byl situován v Komenského sadech a zázemí posloužilo Vodní svět SAREZA, což je koupaliště vedle známé ostravské sokolovny zvané „Čapkárna“ na Sokolské třídě v centru města.

Start závodu pro zhruba 500 závodníků a závodnic vyhlášených kategorii byl přesně ve 12.00 hodin. Závod odstartovala Ing. Sylva Sládečková, vedoucí odboru školství a sportu ostravského magistrátu, která sama závod na 8 km běžela.

Trasa závodu byla postavena v rovinatém okruhu na 4 km. Závodníci běžící trať na 8 km běželi okruhy dva. Každý závodník měl své startovní číslo se zabudovaným čipem, takže průběžné výsledky mohl moderátor závodu vyhlašovat okamžitě.

„V Ostravě jsme nadmíru spokojeni. Již jsme zde pořádali dvakrát noční akce Night Run se startem a cílem na Masarykově náměstí a bylo to perfektní. V druhém roce tohoto nočního závodu se nám přihlásilo přes 1600 závodníků a tak jsme věděli, že Ostrava „běhá“!

Tři nejlepší v každé kategorii obdrželi ceny a velmi pěkné originální medaile. Pamětní medaili dostali všichni, kteří do cíle doběhli.

Výsledky bez rozdílu kategorií:

4 km ženy: 1. místo Markéta Rygelová 19:24,0 – Ostrava, 2. místo Zuzana Vltavská  19:33,1 – SK Černé plíce, 3. místo Helena Vricanová 20:45 – Havířov

4 km muži: 1. místo Jiří Křeček 14:32 – Atletika Kolín, 2. místo Michal Dočkálek  15:10,7 – Rýmařov, 3. místo Michal Vlček  15:47,0- Los Amateros MTB Studénka.

8 km ženy: 1. místo Kateřina Ryšávková 34:47,6 – Myjkyho SUDIČKY, 2. místo Monika Procházková 35:52 – Majkyho SUDIČKY, 3. místo Denisa Opletalová 37:36 – SRTG Ostrava.

8 km muži: 1. místo Adam Gaura  28:22 – TJ TŽ Třinec, 2. místo Matt Mayer 29:53  – Team Velká Británie, 3. místo Lukáš Turek 30:26,0 – Město Albrechtice.