Veľké finále ČSOB Zimnej série vyvrcholilo na nábreží Dunaja

CSOB-ZIMNA-SERIA-2018

Prípravné preteky na 13. ročník ČSOB Bratislava Marathon pod názvom ČSOB Zimná Séria vyvrcholili minulú sobotu, 10. marca 2018. Tentoraz sa štartovalo v Eurovea a trať viedla po nábreží Dunaja a cez bratislavské mosty.

„Záverečný beh v Eurovea si užilo 642 bežcov. Nádherné slnečné počasie takisto prispelo k pohodovému priebehu celej akcie. Tešia nás pozitívne ohlasy bežcov, ktorí si v tomto 6.  ročníku ČSOB Zimnej Série pochvaľujú najmä zvolené trasy jednotlivých dielov a kvalitu zabezpečenia trate,“ vyjadril svoju spokojnosť so sériou zimných behov riaditeľ podujatia Jozef Pukalovič.

Jednotlivé disciplíny tretieho dielu ČSOB Zimnej Série si nakoniec užilo 63 detí, 6 km trať zdolalo 236 bežcov a 12 km zvládlo 343 športovcov.  Aj do posledného behu z trojdielnej série sa zapojili bežci z viacerých svetových krajín. Okrem Slovákov bežali i Česi, Maďari, Angličania, Taliani, Ukrajinci, Nemci, Belgičania, Číňania a Taiwanci.

Víťazom v kráľovskom behu na 12 km sa stal Gabriel Švajda (AR Bratislava) s časom 41:40, druhý dobehol  Tomáš Michalec (AŠK Fenix Bratislava) s časom 42:48 a sa na treťom mieste umiestnil Dušan Čičmanec (i-riders.sk) 42:53. Medzi ženami dosiahla hattrick v prvom umiestnení Martina Čibová (GoCreate) s časom 50:11, druhá skončila Martina Burzová s časom 51:12 a tretia dobehla Miri  Vajdová (Danube Runners) za 56:51.

V behu na 6 km skončili bežci v nasledujúcom poradí: víťazom sa stal Alexander Jablokov (behame.sk) 19:46, druhý dobehol Ján Matúš (behame.sk) 19:59 a tretí skončil René Valent (behame.sk) 20:24. V kategórii žien sa víťazkou stala Danica Redechová (AR Bratislava) s výsledným časom 24:53, na druhom mieste skončila Monika Hurbanová (i-riders.sk) 25:44 a tretia bola Daniela Kalužná s časom 25:48.

Zimnú medailu si domov odnášali bežci, ktorí sa zúčastnili na všetkých troch dieloch ČSOB Zimnej Série. Po poslednom behu boli vytvorené výsledkové listiny, kde sa zrátali časy pretekárov, ktorí štartovali v jednej disciplíne na všetkých troch behoch).

Celkové poradie po troch častiach ČSOB Zimnej Série – 12 km

Muži do 39 rokov
1. Tomáš Michalec (AŠK Fenix Bratislava) 1. 41:49, 2. 41:45, 3. 42:48, Celkom 2:06:22
Muži 40-49 rokov
1. Vladimír Šrámek (Run for fun) 1. 44:15. 2. 43:59, 3. 43:56, Celkom: 2:12:10
Muži 50-59 rokov
1. Dušan Brezovský (behame.sk) 1. 47:07, 2. 46:27, 3. 46:09, Celkom 2:19:43
Muži 60 rokov a viac
1. Viliam Nagy (BK Pyxida Čierne Kľačany) 1. 53:06, 2. 51:00, 3. 51:00, Celkom 2:35:06
Ženy do 39 rokov
1. Martina Čibová (GoCreate) 1. 49:43, 2. 49:35, 3. 50:11, Celkom: 2:29:29
Ženy 40-49 rokov
1. Silvia Harangozo (Slovak Telekom Running Team) 1. 56:58, 2. 56:38, 3. 56:31, Celkom: 2:50:07
Ženy 50-59 rokov
1. Zuzana Stoličná 1. 55:45, 2. 55:27, 3. 57:04, Celkom: 2:48:16
Ženy 60 rokov a viac
1. Seidlová Eva (AK Tlmače) 1. 1:02:32, 2. 1:01:10, 3. 1:03:49, Celkom: 3:07:31

Celkové poradie po troch častiach ČSOB Zimnej Série – 6 km

1. René Valent (behame.sk) 1. 21:23, 2. 21:08, 3. 20:24, Celkom: 1:02:55
1. Pavol Král (VW Slovakia Running Team) 1. 23:06, 2. 23:01. 3. 22:25, Celkom: 1:08:32
1. Miroslav Švárny 1. 29:41, 2. 29:39, 3. 29:14, Celkom: 1:28:34
1. Vladimír Cích (behame.sk) 1. 24:20, 2. 24:33, 3. 23:39, Celkom: 1:12:32
1. Danica Redechová (AR Bratislava) 1. 26:16, 2. 26:01, 3. 24:53, Celkom: 1:17:10
1. Daniela Kalužná 1. 27:01, 2. 26:04, 3. 25:48, Celkom: 1:18:53
1. Zuzana Dobrucká (AR Bratislava) 1. 27:49, 2. 27:58, 3. 26:51, Celkom 1:22:38
1. Beatrica Melichárová 1. 39:54, 2. 40:55, 3. 40:42, Celkom: 2:01:31

Kompletné výsledky s víťazmi v každej vekovej kategórii si môžete pozrieť TU.

Vyhlasovanie výsledkov a oceňovanie víťazov prebehne na 13. ČSOB Bratislava Marathon v sobotu, 07. apríla 2018. Ocenené vecnými cenami budú prvé tri ženy a prví traja muži podľa vekových kategórií jednotlivých behov. Celkový víťaz v mužskej a ženskej kategórii bude vyhodnotený po súčte všetkých časov a získa špeciálnu cenu víťaza „ČSOB Zimnej Série 2018“.

13. ročník ČSOB Bratislava Marathon (07.04. – 08.04.2018)

Raketovou rýchlosťou sa plnia štartové listiny jednotlivých disciplín 13. ČSOB Bratislava Marathon. Organizátori preto upozorňujú, že je možné , že do konca tohto týždňa, teda do 18.03.2018,  niektoré z disciplín uzatvoria z dôvodu naplnenia účastníckeho limitu.

V stredu, 21.03.2018 o 10:00 hod. sa na Magistráte hlavného mesta SR Bratislavy uskutoční Tlačová konferencia k 13. ročníku ČSOB Bratislava Marathon. Hlavnými témami budú samotné prípravy na maratónsky víkend, počty prihlásených, program podujatia a novinky 13. ročníka.