V Malých Karpatoch sa bude opäť zdolávať drak

Tvar draka má trať Dračieho krosu to je fakt. Draci žili aj v Malých Karpatoch to je legenda. V nedeľu sa fakty a legendy stretnú zoči voči.

Už po piaty krát sa vydajú udatní drakobijci zdolávať 15km súboj s Malokarpatským drakom nad Račou. V rámci prípravy sa k nim pridajú aj bežci na 5km trati a Malý dráčikovia 35m, Veľkí dráčikovia 150m, Dračia prípravka 250m, Mladší draci 400m a Starší draci 800m. Na 15km trati sa pobeží aj so psom a bude aj chôdza so psom Dogtrekking. Každá veková a výkonnostná skupina si v nedeľu v Rači nájde to svoje. V cieli bude na každého kto úspešne dokončí preteky čakať účastnícka medaila a čerstvo ugrilovaný obed. K dispozícii budú šatne a úschovňa batožiny.

Sprievodný program Dračieho krosu pre celú rodinu:
– Malí účastníci sa tiež môžu vyblázniť v rámci areálu kde sú k dispozícii rôzne preliezky, šmýkačky a hojdačky.
– Dračí gril pre dospelých účastníkov, z ktorého budú účastníkom nakladať naši grilmajstri, alebo otvorené ohnisko kde si môžete opiecť sami podľa svojej chuti sebe a svojim deťom.
– Prešporský dračí dvojboj. Okrem Dračieho krosu sa cez víkend beží aj Prešporský ultratrail na 50 a 103km tratiach. Organizátori oboch podujatí sa spojili a niekoľkí účastníci z 50km trate pobežia aj Dračí kros. 50km v sobotu a 15km v nedeľu. Víťazov vyhlásime na Dračom krose.
ŠPECIÁLNY HOSŤ: profesor drakológie Baltazár Plameň z Rumunskej štátnej univerzity v Bukurešti. Na podujatie privezie prvý exemplár draka na Slovenskom území v jeho novodobej histórii.

V ATRIOS stánku na všetkých návštevníkov čaká množstvo prekvapení a zábavných aktivít:
„Zvečni túto chvíľu“ – fotokútik so zábavnými rekvizitami pre malých aj veľkých
„Niečo pre veľkáčov“ – čerstvá káva od profesionálov z Coffee Brothers uvarená priamo na mieste
„Pre maškrtníkov“ – voňavé a lahodné holandské wafličky upečené na počkanie
„Zabav sa s nami“ – detský kútik s omaľovánkami

Už teraz sa na Vás teší tím ATRIOS, váš dobrý sused a ŠK pre Radosť.

Foto: Gabriela Stoklasová

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.