TS: L. janečková a A. Ivanov najlepší na druhej Fa zimnej desiatke

BRATISLAVA 1. februára 2014 – V poradí druhú FA Zimnú desiatku 2013/2014 zo seriálu Winter Tour 2013/2014 vyhral na 10,4-kilometrovej trati na dunajskom nábreží v Bratislave Ukrajinec Andrej Ivanov časom 36:06 min. O 6 sekúnd predstihol víťaza decembrovej prvej Zimnej desiatky Mateja Fedáka zo Slávie STU Bratislava. Zaujímavé je, že najlepší dvaja si vymenili poradie a rozdiel v cieli bol rovnaký ako v decembri.

„Som rád, že som vyhral tento beh. Preteky sa mi páčili, boli veľmi dobre zorganizované. Atmosféra aj napriek studenému počasiu bola  výborná. Ľudia nás povzbudzovali v cieli i popri trati. V silnom a chladnom vetre som sa držal celý čas s Matejom Fedákom. Rozhodujúci únik sa mi podaril na Moste Apollo. Keď budem zdravý, prídem aj na tretiu Zimnú desiatku 1. marca,“ uviedol Andrej Ivanov, 21-ročný Ukrajinec z tímu SKPT Malyj Team.

V súťaži žien dominovala v mrazivom počasí jasne (takisto ako v decembri) slovenská reprezentantka, dvojnásobná účastníčka ME v krose Lucia Janečková (BMRC Bratislava). Zvíťazila s náskokom 20 sekúnd pred Katarínou Pokornou (Slávia STU Bratislava).

„Bežalo sa mi veľmi dobre. Aj keď bolo mrazivé počasie, atmosféra bola výborná. Dnes pre mňa nebol podstatný výsledný čas, ale víťazstvo. V porovnaní s prvou Zimnou desiatkou z 1. decembra minulého roka bola trať teraz o niečo dlhšia pre rekonštrukciu Starého mosta, preto ani nemôžem porovnávať svoj výkon z decembra s dnešným,“ skonštatovala 18-ročná Novozámčanka v službách Bratislava Marathon Running Clubu Lucia Janečková

Vo „Valentínskej súťaži dvojíc (On a Ona) triumfovalo duo Lucia Janečková – Július Korčok (brat predsedu SAZ Petra Korčoka), ktoré získalo slávnostnú večeru v jednej z bratislavských reštaurácií v hodnote 100 eur.

„Som rada, že mi to vyšlo aj vo Valentínskom behu dvojíc. Julo prišiel s nápadom vytvoriť spoločnú dvojicu, oslovil ma cez internet. Keďže sa poznáme už dlhšie, súhlasila som,“ uviedla Lucia Janečková.

Zo 610 prihlásených bežcov sa na štart druhej Zimnej desiatky 2013/2014, ktorá bola prípravným podujatím na 9. ročník aprílového bratislavského mestského maratónu – ČSOB Bratislava Marathon (4. – 6. 4. 2014), postavilo napokon 514, do cieľa dobehlo 350 mužov a 162 žien.

Jozef Pukalovič, riaditeľ ČSOB Bratislava Marathon a člen organizačného štábu Zimnej desiatky:  „Sme veľmi radi, že druhé kolo aktuálnej série Fa Zimná desiatka máme úspešne za sebou. Bol to náš prvý tohtoročný beh na území Bratislavy, na ktorý sa prihlásilo 621 ľudí. Teší nás, že bežci tentoraz prišli veľmi dobre pripravení, v cieli sme ich zaregistrovali viac ako päťsto. Všetci boli spokojní, všetci sa tešili z dobrého podujatia. Možno by sme na štarte mali aj šesť stoviek bežcov, no mnohých na poslednú chvíľu odradilo mrazivé počasie. Ale tí, čo prišli, a čo si Zimnú desiatku zabehli, určite neľutovali, že tu boli. Oceňujeme vyspelosť účastníkov, že prihliadali na aktuálny stav počasia a tomu prispôsobili aj svoj beh. Nikomu sa nič nestalo a to je vzhľadom na fakt, že sa bežalo v mraze, veľmi pozitívne. Rovnako nám pomohlo, že bežci si prišli prebrať štartové čísla vopred, vyhli sme sa preto náporu pred štartom. Moje poďakovanie patrí aj mestskej polícii za zabezpečenie trate a našim ľuďom, ktorí od skorého rána pomáhali s prípravou trate, aby bola pre bežcov čo najkvalitnejšia.“

Registrácia na tretiu Zimnú desiatku, ktorá sa uskutoční v sobotu 1. marca, sa začne už na budúci týždeň. Bližšie informácie odznejú v stredu 5. februára o 10.00 h na tlačovej  besede v OC Retro v Bratislave-Ružinove.

FAKTY Z DRUHEJ FA ZIMNEJ DESIATKY

MUŽI (10,4 km, absolútne poradie): 1. Andrej Ivanov (Ukr.) 36:06, 2. Matej Fedák (Slávia STU Bratislava) 36:12, 3. Pavol Bukovác 36:29, 4. Štefan Ringer (obaja behame.sk) 37:02, 5. Mark van der Heijden (Hol.) 37:36, 6. Roman Šlúch (QSCert) 37:46.

ŽENY (10,4 km, absolútne poradie): 1. Lucia Janečková (BMRC Bratislava) 41:10, 2. Katarína Pokorná (Slávia STU Bratislava) 41:30, 3. Diana Tešovičová (Pro Cycling) 44:21, 4. Jana Menkynová (Kvetoslavov) 44:40, 5. Miroslava Bednarovičová (3NT) 45:31, 6. Zuzana Nováčková (Slávia STU) 45:51.

DVOJICE: 1. Lucia Janečková/Július Korčok 1:20:19, 2. Katarína Pokorná/Bronislav Novák 1:22:37, 3. Zuzana Nováčková/Milan Fedák 1:24:36.