Škoda FIT půlmaraton je za námi

Historicky první ročník běžecké události s názvem Škoda FIT půlmaraton, který se uskutečnil v sobotu 28. května 2016 je úspěšně za námi. Závod v běhu na 21,097 km se startem a cílem v centru města Plzeň na náměstí Republiky se pyšnil jednou z nejkrásnějších tratí v České republice, která vedla centrem města a okolí v jednom okruhu. Bez pochyb se jednalo o jednu z největších sportovních událostí v Plzeňském kraji.

Počet startujících se přiblížil k tisícovce startujících ve všech kategoriích. „S letošní účastí na běžeckém závodě jsem velmi spokojen. Už se těším na příští rok,“ říká hlavní patron projektu a člen dozorčí rady Škoda Transportation Josef Bernard, který se závodu také aktivně zúčastnil.

Pro milovníky běhu a diváky připravili organizátoři této události také vložený dětský závod, rodinný běh a štafety na 2 x 10 km a 4 x 5 km. Jednalo se o kulturně sportovní den pro celou rodinu a pevně věříme, že v rámci projektu Škoda FIT se tento půlmaraton centrem města stane tradiční svátek sportu. Závod proběhl pod záštitou primátora města Plzně pan Martina Zrzaveckého.

O projektu Škoda FIT

Škoda Transportation, osobnosti sportu i veřejného života spojili své jméno do jedinečného programu Škoda FIT. Tenhle unikátní projekt, který zaštítila olympijská vítězka Dana Zátopková, chce v Plzeňském kraji oslovit nejširší veřejnost a nabídnout pomocnou ruku všem, kdo by rádi dlouhodobě dělali něco pro své zdraví a zlepšili tak svůj životní styl. Skutečnost, že podporovat sport a péči o zdraví je stále nutnější, dokazují i renomované průzkumy. Podle nich se Česká republika v počtu obézních propracovala na přední místo v celé Evropě. Když sečteme nadváhu a obezitu, vyjde u žen alarmující číslo 68 procent a u mužů dokonce 72 procent těch, kdo se s takovým problémem potýkají.

Výsledky

Na prvním místě se umístil v čase 1:14:26 Přemysl Švarc z klubu TTK Slavia VŠ Plzeň, stříbro si odnesl Karel Pilař s časem 1:21:19 z klubu KOB Baník Sokolov a na třetím místě doběhl Marek Adler s časem 1:24:32 z klubu Kerteam. Nejrychlejší dámou na Škoda FIT půlmaratonu byla Petra Kavijová z klubu Atletika Klatovy v čase 1:35:11, pro stříbrnou medaili si doběhla Kristýna Junková v čase 1:36:34 z klubu Plzenští Běžci a bronz získala Eva Potůčková s časem 1:37:25 z klubu E triatlon Team.
Štafety na 2 x 10 km ovládla dvojice Zadražil a Šourek v čase 1:24:29 z klubu Relaxačně a štafetu na 4 x 5 km potom čtveřice Vohnout, Klimendová, Baťková a Miller z klubu Lear dream team v čase 1:37:55.