Silvestrovský beh v Humennom v roku 2013

Ranná námraza a slniečko nasvedčovalo, krásnu rozlúčku so starým rokom na Silvestrovskom behu 2013, ktorý sa na území mesta usporiadal už tridsiaty tretí krát. Sedemdesiat bežcov a bežkýň v žiackych a dospeláckych kategóriách si prišli zašportovať, porovnať sily a hlavne ukončiť v starom roku svoju bežeckú – atletickú sezónu. Prezentácia začala na Základnej škole Hrnčiarskej, kde si na ihrisku zmerali svoje sily najmladší z účastníkov.

V prvej kategórií zvíťazil u chlapcov Adam Wurmser /Luxembursko/ pred Patrikom  Horňákom /ZŠ Hrnčiarska/ a Petrom Karoľom /MŠ Partizánska/. U dievčat zvíťazila Tamara Kerekešová /Bratislava/, druhá skončila Miroslava Capíková /Strážske/ a tretia dobehla Masha Wurmser z Luxemburska. Po predškolákov do bojov zasiahli aj školáci v druhej kategórií kde u chlapcov zvíťazil Dávid Horňák /ZŠ Hrnčiarska/, druhý skončil Martin Kundrát /ZŠ SNP/ a tretí dobehol Viktror Babjak /1.AK Humenné/. V dievčenskej kategórií zvíťazila Ladislava Gajdošová /ZŠ Dar. hrdinov/, druhá dobehla Michaela Capíková /Strážske/ a tretia skončila Lenka Rusnáková /Hažín/. V tretej kategórii zvíťazil Arthur Kassay /ZŠ Kudlovská/ na druhom mieste pred Adamom Kerekešom /Bratislava/ a na treťom mieste dobehol Vladimír Babinčák /ZŠ Laborecká/. U dievčat zvíťazila Kristína Gajdošová /ZŠ Dar. hrdinov/ pred druhou Bibiánov Pavlíkovou /1.AK Humenné/. Pekný súboj ukázali chlapci v poslednej kategórií na 800 m, kde zvíťazil Zdenko Osa /ZŠ Hrnčiarska/ pred Filipom Rusnákom /1. AK Humenné/ a Samuelom Salancim /ZŠ SNP/. Po vyhodnotení mládeže sa pred gréckokatolíckou farou pripravili na štart dorastenci, juniori a dospelí. Ich odhodlanie zápasiť s časom a nasvedčoval počet. Tridsať sedem bežcov a bežkýň z rôznych kútov Slovenska, Slovákov žijúcich v zahraničí vybehli za potlesku svojich rodinných príslušníkov a kamarátov na 5- kilometrovú trať. Štart ciel, takto môžeme hodnotiť víťazstvo Erika Repáka z Obal servisu Košice /16:32,80/ pred Róbertom Kovaľom a Milanom Ondričkom z Humenného. Keďže sa súťažilo v kategóriách a to do 39 rokov, do 49 rokov, do 59 rokov, nad 59 rokov a ženy, tak potom poradie v jednotlivých kategóriách bolo nasledovné. Muži A /do 39 rokov/ zvíťazil už spomínaný Erik Repák pred Róbertom Kovaľom /17:15,16/ a na treťom mieste dobehol Samuel Matanin z 1. AK Humenné časom 17:38,86. V kategórií muži B /do 49 rokov/ zvíťazil Milan Ondričko 17:19,06 pred Petrom Behúnom 18:35,26 z Humenného a tretí skončil Miroslav Smetana z Medzilaboriec časom 18:40,29. Muži C /do 59 rokov/ zvíťazil Anton Sluka zo Sačurova 18:44,13, druhý skončil Vladimír Kolesár 21:45,26 z Humenného a tretí dobehol Jozef Hlad 22:16,98 /AWM Slovakia/. V mužoch na 59 rokov si s časom a mladšími zapretekal a zvíťazil Ján Chovanec zo Sniny časom 26:02,86. V ženskej kategórií zvíťazila Zuzana Stanovčáková časom 20:15,76 pred druhou Annou Poľakovou 23:01,41, obe z Vranova nad Topľou. Tretia dobehla Kamila Chomaničová z Kolonice časom 23:13,86. Nešlo len o časy. Dôležité bolo prísť, zašportovať si a stretnúť kamarátov, možno ktorých sme nevideli celý rok. Tak ako sa niekoľko rokov traduje ,,beh je najjednoduchšia a najlacnejšia forma športového vyžitia,, .

Po vyhodnotení najlepších a silvestrovskom obede sme sa postupne rozchádzali domov unavený no spokojný, tešili sme sa na ohňostroj a koniec roka 2013. Poďakovanie za celkovo vydarené preteky patrí usporiadateľom a členom 1. Atletickému klubu Humenné, Základnej škole Hrnčiarskej, mestu Humenné a OŠC Humenné.  Poďakovanie patrí aj sponzorom, bez ktorých by úroveň pretekov bola slabšia a to sú: V. Koťo, lekáreň pri fontáne, GVP, Z. Polívka, predajňa Pes a mačka, O. Verbová, a všetci ostatní čo nechceli byť menovaní. Ešte raz veľké vďaka, všetkým prajem do nové športového roka len to najlepšie, športového elánu a možno sa opäť s niektorými stretneme na súťažiach v novom bežeckom ročníku 2014.