PSA Run Trnava má za sebou vydarenú premiéru

V nedeľu 25. októbra poobede sa stretlo 239-členné pole dospelých na štarte 1. ročníka vytrvalostného behu v areáli trnavskej automobilky. Účastníkov čakali tri vzdialenosti.

Rovinatá trať vnútri fabriky PSA Peugeot Citroën privábila na zaujímavú premiéru kvalitatívne i kvantitatívne silný pelotón. Najdlhšia vzdialenosť, polmaratónska, bola v réžii známych atlétov Mareka Hladíka a Lukáša Záhorca. Skôr menovaný vyhral finiš o jedinú sekundu. Zaujímavé súboje zvádzali i ďalšie kategórie, na 5,3 a 10,6 km. Pravda, toto masové stretnutie bolo najmä o žičlivosti a kamarátstve širokej bežeckej komunity. Všetci prevzali za cieľovým koridorom vkusnú účastnícku medailu.

Ani tentoraz nechýbal v pretekárskom poli primátor mesta Trnavy Peter Bročka. Vedno s ním absolvoval kratšiu dištanciu aj poslanec mestského zastupiteľstva Adam Peciar. Celkovo najúspešnejší boli Trenčania, ktorí si odniesli štyri prvenstvá. Jedno mužské (Hudák), tri ženské (Brezovská, Bakalárová, Hudáková).

Premianti úvodného dejstva PSA Run Trnava:

* 5,3 km (108 pretekárov), muži: 1. Peter Sobek (Bežecký klub Lysá pod Makytou, 17.48 min), … 5. Peter Radič (Cífer, 19:10 – prvý v kategórii od 41 rokov);  ženy: 1. Barbora Brezovská (Trenčín, 19:35) – celkovo ôsma; … 23. Mária Hutárová (Pavlice, 22:20 – víťazka od 41 rokov).

* 10,6 km (83 pretekárov), muži: 1. Michal Puškár (AŠK Slávia Trnava / Bernohy.sk, 36:47 min), … 6. Ľubomír Kovačócy (Cífer, 41:10 – najrýchlejší medzi bežcami od 41 rokov);  ženy: 1. Veronika Bakalárová (Trenčín, 44:59 min) – celkovo sedemnásta; …23. Lucia Klačanová (AKV Bratislava, 46:11) – prvá vo vekovej skupine od 41 rokov.

* 21,2 km (48 pretekárov, jeden sa vzdal), muži: 1. Marek Hladík (Slávia Trnava / autozeriavy.com, 1:14:27 h), … 3. Juraj Hudák (Ďurikam Team Trenčín, 1:17:57) – víťaz kategórie od 41 rokov; ženy: 1. Jitka Hudáková (Trenčín, 1:27:54) – popri celkovom prvenstve získala aj pohár za 1. miesto medzi bežkyňami vekovej B-kategórie, v absolútnom hodnotení skončila desiata; … 22. Dominika Kovaříková (Bernohy Trnava, 1:36:38) – zároveň najrýchlejšia medzi ženami do 40 rokov.

Text : Jaroslav Lieskovský, Trnava

Foto: zdroj PSA Run (autorka Lucia Krutá) / Na snímke vidno v strede skupiny so štartovým číslom 67 trenčiansku vytrvalkyňu Jitku Hudákovú, absolútnu víťazku ženského polmaratónu. Ďalšia bežkyňa z mesta pod Matúšovým hradom, Veronika Bakalárová (292), triumfovala v pretekoch nežného pohlavia na 10,6 km.