Poznáme držiteľov bežeckých ocenení Running Gala za rok 2015

RUNNING_GALA_2016

BRATISLAVA (10. 3. 2016) – V bratislavskej Refinery Gallery sa uskutočnilo slávnostné vyhlasovanie a odovzdávanie bežeckých ocenení za rok 2015 s názvom Running Gala.

V krásne pripravenej sále vo Vlčom hrdle sa zišlo vyše 200 milovníkov behu, ktorí si prišli užiť príjemnú a uvoľnenú atmosféru plnú jedla, hudby, tanca, no hlavne zatlieskať víťazom v 20 rôznych kategóriách.

Bratislavský župan Pavol Frešo odovzdal ceny najlepším v kategórií Slovak ultratrail – u mužov triumfoval Peter Mazán a u žien Viola Drenková. V horskom behu na 50 km sa jednotkami roka stali Ronald Hudek a Martina Čibová, ktorí si prevzali ocenenie od Jany Kutlíkovej, country manažérky firmy ZOOT.sk.

Cenu za najlepší čas v maratóne za rok 2015 získali Katarína Berešová (2:36:20) a Juraj Vitko (2:25:01), polovičnú trať v roku 2015 najrýchlejšie zvládli Jozef Urban (1:07:50) a opäť Katarína Berešová (1:16:27), ktorá zavŕšila hetrik ziskom ocenenia za najlepší čas roka na 10 km (34:14). V mužskej kategórii dosiahol najlepší výkon na cestnej desiatke Juraj Vitko (31:15). Ceny v spomenutých kategóriách odovzdali Andrea Király, zástupkyňa ČSOB finančnej skupiny, generálny riaditeľ Renault Slovensko Richard Evanson a Peter Pukalovič v zastúpení spoločnosti Birell.

Šéf bratislavského maratónu Jozef Pukalovič odmenil najaktívnejších bežcov roka Soňu Macejákovú a Milana Leskovského. Generálny sekretár Slovenského atletického zväzu Vladimír Gubrický zasa ocenil talent roka, ktorým sa po hlasovaní odbornej poroty v zložení Marcel Matanin, Marcel Lopuchovský a Ivan Gabovič stala Myjavčanka Zuzana Durcová. Na titul „Najväčšia bojovníčka roka“ boli nominované bojovníčka Zuzka, ultra ženský tím na OTKD a Soňa Macejáková, ktorá napokon túto kategóriu vyhrala. U mužov získali nomináciu Arpád Soltész, Patrik Lopušný a Dodo Kotleba. Víťazom sa v hlasovaní poroty stal Arpád Soltész. Ceny obom najlepším odovzdal poslanec Európskeho parlamentu a aktívny bežec Ivan Štefanec.

Riaditeľ BKIS Vladimír Grežo odovzdal cenu v kategórii „Bežecký príbeh roka“, v ktorej boli nominovaní Gabriel Švajda, Matej Tóth a víťazný „Projekt 12 CH“. Bežeckou rodinou roka sa stala rodina Drahovských z Piešťan, ktorá na Running Gala prišla v plnej zostave 9 členov. Nominovaní boli ešte Hauptvogelovci a Drotovánovci.

Ivana Králiková, zástupkyňa firmy Rajec, odovzdala v kategórii „Bežecká komunita roka“ cenu zástupcom Bernohy.sk. Bežeckým podujatím roka sa stal Svätoštefanský beh v Tvrdošovciach, ktorý vo verejnom hlasovaní predstihol Medzinárodný maratón mieru v Košiciach aj Cross-country beh Baba – Kamzík.

V záverečnej kategórií „Bežecký čin roka“ si prebral ocenenie z rúk úspešného motocyklového jazdca Ivana Jakeša Matej Tóth za svoju vytrvalosť a nezlomnú túžbu športovať aj napriek zákernej chorobe.

„Sme radi, že sa na prvom ročníku gala večera Running Gala zúčastnilo viac ako 200 športovcov s rodinami. Veríme, že si všetci naplno užili uvoľnenú a príjemnú atmosféru tohto podujatia, samozrejme gratulujeme všetkým víťazom, ale rovnako tak aj tým, ktorí vôbec boli čo i len zaradení do hlasovania. Už teraz sa tešíme na budúci rok a boli by sme veľmi radi, keby sa Running Gala etablovalo ako tradičné každoročné podujatie.“ skonštatoval Peter Pukalovič z agentúry Be Cool, ktorá akciu organizačne zastrešovala a zabezpečovala.