Olejníček a Kamínková překvapení nedopustili a vyhráli RunTour

1 500 dospělých běžců a stovky dětí na startu olomoucké RunTour předvedli, že i o prázdninách mají velké běžecké série šanci. Přitom doposud s tím měli organizátoři spíše špatné zkušenosti. To vše je zapomenuto, ve Smetanových sadech bylo dlouho dopředu vyprodáno.

“Samotné nás překvapil zájem ze strany běžců, byl enormní. Nejen, že byla startovní listina týden před startem beznadějně vyprodána, ale navíc se nám ozývaly desítky běžců, zda na ně místo přeci jen nezbyde,”  komentuje dění ze zákulisí Jan Dvořák z pořadatelského týmu.

Na ty nejšťastnější zbylo místo těch, kteří si pro startovní balíček nepřišli, byl jich však jen zlomek, RunTour tak mohla spokojeně vyhlásit plno. Díky oblačnému podnebí se navíc běžci dočkali příjemého počasí a když už začalo slunce hřát, spustil se krátký déšť, snad aby běžce před výkonem zchladil.

Run Tour Olomouc 2017 Haloo
Run Tour Olomouc 2017 Victory

Na trati se nejvíce dařilo favoritům. Na desítce nenechali nic náhodě Lukáš Olejníček s Petrou Kamínkovou, na pětce pak Vojta Vondra s Luckou Vikartovskou. “Já si to užil maximálně. Počasí byla značka ideal. Soupeři mě navíc na začátku prohnali a donutili k maximálnímu tempu,” vysvětloval v cíli suverénní Olejníček. Přitom právě v úvodu ztrácel. “Soupeři to přepálili,” usmíval se na oko, protože I jeho úvodní tempo vybičovalo k pěknému času 31:31 minuty.

Kamínková, která v Olomouci již RunTour v minulosti vyhrála, si vítězství zopakovala, a alespoń na chvíli si odpočala od rodinného podniku. “Máme tady kousek hospodu, pracujeme na ní skoro neustále, ale vždycky si ráda odběhnu některý z domácích závodů. RunTour mám ráda o to víc, že je pro rodiny. Je paráda tady vidět tolik nadšených dětí z běhání, má jasno.

RunTour zaplnila startovní pole všech letošních závodů, uvidíme, jak se jí to podaří při dalším podniku, ten se uskuteční v Liberci, a to v sobotu 19. srpna. “Místa ještě volná máme, ale běžci by neměli váhat, aby se pak nedivili, jako tomu bylo nyní. Zažili jsme řadu nepříjemných telefonátů a emailů, ale kapacitu úmyslně dřžíme na čísle 1 500, abychom zachovali komfort na trati a přátelskou atmosféru,” vysvětluje rezolutně Dvořák.

Takže nezapomeňte, RunTour již 19. srpna v Liberci, REGISTRACE BĚŽÍ ONLINE. Pozrite si aj foto v sekcii GALÉRIE, autor Yan Renelt.