Lednicko-Valtickým areálem se proběhlo přes 2 tisíce běžců

Lednicko-valtický areál ožil už potřetí závodem Běhej lesy Lednice. Při jeho třetím ročníku se proběhlo památkami UNESCO přes 2 tisíce běžců včetně těch nejmenších. Na dlouhé trase doběhl do cíle jako první Dušan Podroužek. Nejlepší ženou dlouhé trasy se stala Marcela Rambová. Na krátké trase zvítězil Filip Vabroušek, mezi ženami byla nejlepší Tereza Ďurdiaková.

Ačkoli v minulých letech patřila Lednice k nejvyhřátějším závodům seriálu, letos běžce přivítala počasím o téměř 15 stupňů chladnějším. Závodníci si tak užili ideální běžecké počasí a znát to bylo i na výsledných časech. Ideální podmínky nalákaly do Lednice mnoho závodníků, dětské závody i 11km trasa se zcela vyprodaly.

Ve 12:30 vyběhli na 500m trať ti nejmenší, starší děti si oběhly rovnou 1 km. V 15:00 vyběhli na delší trať závodníci po výstřelu, o který se postaral ministr zemědělství Marian Jurečka. Sám si poté zaběhl kratší závod. Na start kratší trati se postavil i generální ředitel Lesů ČR Daniel Szórád, který si o 4 minuty vylepšíl loňský čas.

Mezi muži na krátké trase zvítězil Filip Vabroušek, který 11 kilometrů zaběhl v čase 37:03 a zkrátil tak loňský vítězný čas Zbyška Lhoty o dvě minuty. „Skoro celý závod se běželo ve skupince prvních tří a to bylo celkem v pohodě, rozhodlo se 400 metrů před cílem, kdy jsem klukům utekl,“ řekl vítěz v cíli. Druhý doběhl Dan Fiala, třetí byl Lukáš Pazdera. Filip Vabroušek porazil svého otce Petra Vabrouška, jednoho z našich nejlepších triatlonistů, o dvě a půl minuty. Ten si odvezl nakonec 10. místo.

Mezi ženami bodovala Tereza Ďurdiaková s časem 40:18. „Trať byla hezká, rovná, rychlá, tak se dala dobře oběhnout i v silničních botách,“ nechala se slyšet po doběhu Tereza. Druhou ženou v cíli byla Tereza Měchurová, třetí nejrychlejší běžkyní se stala Barbora Kopřivová.

Delší trasu časem 1:15:32 ovládl mezi muži Dušan Podroužek. „Běželo se mi krásně, protože bylo super počasí, takové já miluju. A trať byla taky skvělá, málo kopcovitá, takže to bylo rychlé,“ hodnotil dnešní závod nejrychlejší muž. Druhý skončil Tomáš Hrdina, třetí byl v cíli Jakub Mocek.

Marcela Rambová obhájila časem 01:27:38 prvenství z Karlštejna a Brd a doběhla si v Lednici pro zlatý hattrick. „Ve srovnání s Karlštejnem a Brdy je tahle trať určitě nejlehčí. Já kopečky úplně ráda nemám, takže se mi dneska běželo dobře, a dokonce jsem stíhala sledovat i památky.“ Druhou nejrychlejší ženou se stala Lenka Kohnová před třetí Blanka Selucká.

Seriál pokračuje 22. července dalším závodem, kdy představí úplně novou trať na Vysočině. Registrovat se je možné na www.behej.cz. Zbývá 145 startovných.

Zdroj: behejlesy.cz