Druhý diel bežeckej ČSOB Zimnej Série 2016 na Slovakia Ringu zaujal výbornou atmosférou i podmienkami

BRATISLAVA (28. 1. 2016) – Druhý diel bežeckej ČSOB Zimnej série 2016 sa uskutočnil na nezvyčajnom a unikátnom mieste – pretekárskom automobilovom okruhu SLOVAKIA RING v Orechovej Potôni. Súťažilo sa znova na dvoch hlavných tratiach – na 6 a 12 km. Na svoje si prišli aj deti a novinkou bola disciplína Nordic Walking na 6 km.

„Aby mali bežci pravú zimnú atmosféru, zabezpečili sme priebežné zasnežovanie počas celého týždňa príprav. Sneh sme nepovažovali za komplikáciu, za výdatnej pomoci a ochoty kolegov zo Slovakia Ringu sa nám podarilo pripraviť trať tak, aby bola bezpečná a dostatočne odhrnutá. Ohlasy bežcov boli veľmi pozitívne, veď nie každý deň máte možnosť postaviť sa na štart pod päť semaforov a vybehnúť na automobilový okruh. Odštartované bolo až vtedy, keď zhasli červené svetlá a rozsvietila sa zelená, takisto ako pri klasických automobilových pretekoch. Dokonca sa nám podarilo po odštartovaní nasimulovať v reproduktoroch aj zvuk motorov, takže bežci zažili pravú pretekársku atmosféru,“ vravel riaditeľ ČSOB Zimnej série 2016 Jozef Pukalovič.

Na štart sa postavilo vo všetkých šiestich disciplínach 507 bežcov. Na 12 km štartovalo 229 mužov a 76 žien, na 6 km 82 mužov a 77 žien, v troch detských behoch 41 ratolestí a Iveta Wurflová s Andreou Kaszmánovou spoločne úspešne zvládli premiéru kategórie Nordic Walking na 6 km.

Víťazom II. dielu bežeckej ČSOB zimnej série 2016 na Slovakia Ring sa stal Gabriel Švajda (Run For Fun R2R Dvory nad Žitavou), ktorý 12-kilometrovú trať zvládol za 38:34 min. Na druhej priečke dobehol Marek Hladík so stratou 54 sekúnd, tretí bol Tomáš Michalec, avšak ten sa už pod 40 minút nedostal. Zo žien bola najrýchlejšia najlepšia slovenská bežkyňa na 3000 m prekážok Katarína Pokorná (Slávia STU Bratislava), 12 km zvládla za 44:38 min. Ďalšie dve „medailové“ pozície obsadili Romana Komárňanská a Terézia Beitlová.

Na 6-kilometrovej trati kraľoval časom 19:35 min Jakub Šiko (behame.sk), ktorý o 4 sekundy zdolal Pavla Bukováca a a o 6 Tomáša Podperu. Medzi ženami zvíťazila za 23:15 min Lenka Porubská (Hviezdoslavov) pred Martinou Čibovou a Zuzanou Slafkovskou.

„Sme radi, že sme mohli u nás privítať ďalšie nemotoristické podujatie, ktoré sa  podobne ako naše 24-hodinové cyklopreteky tešilo veľkému záujmu, a prilákalo nové tváre do nášho areálu. S bežeckými akciami pokračujeme určite ďalej. Verím, že sa je na čo tešiť,“ skonštatoval po podujatí Peter Pecze, marketing manažér Slovakia Ringu.

„Verím, že nedeľné bežecké dopoludnie si ľudia naplno užili . Gratulujem víťazom a už teraz všetkých pozývam na záverečnú tretiu časť ČSOB Zimnej série 2016, ktorá sa uskutoční 21. februára v Čilistove pri Šamoríne v komplexe x-bionic sphere, čo je bývalý Elemets Resort,“ uviedol Jozef Pukalovič. „Každý, kto pobeží na všetkých troch podujatiach, získa pamätnú medailu, ktorú mu odovzdáme na tretích pretekoch.“

Oba diely populárnej ČSOB Zimnej série 2016 absolvovalo vrátane detí 335 bežcov.

FAKTY ZO SLOVAKIA RINGU

MUŽI – 12 km: 1. Gabriel Švajda (Run For Fun R2R Dvory nad Žitavou) 38:34, 2. Marek Hladík (Slávia Trnava/autozeriavy.com) 39:28, 3. Tomáš Michalec (Predmier) 40:14.

ŽENY – 12 km: 1. Katarína Pokorná (Slávia STU Bratislava) 44:38, 2. Romana Komárňanská 45:34, 3. Terézia Beitlová (obe BMSC Bratislava) 49:57.

MUŽI – 6 km: 1. Jakub Šiko 19:35, 2. Pavol Bukovác (obaja behame.sk) 19:39, 3. Tomáš Podpera (Team Salomon) 19:41.

ŽENY – 6 km: 1. Lenka Porubská (Hviezdoslavov) 23:15, 2. Martina Čibová (She Runs) 23:16, 3. Zuzana Slafkovská (AK Veterán Bratislava) 24:27.