Bohatý bežecký festival Saguaro Run Fest – Bratislava polmaratón 2014

V nedeľu, 22.06. 2014 o 10,00 bol na Partizánskej lúke odštartovaný druhý ročník Saguaro Run Festu – Bratislava polmaratón.

Z bohatej ponuky tohto bežeckého festivalu pre celú rodinu si vybral určite každý. Pripravené boli disciplíny pre všetkých športových nadšencov. Beh detí, Beh detí v kočíku, Orientačný beh, Štafeta 4-členných družstiev, Beh naboso, Cestný beh 5km, 10km, Bratislava polmaratón a novinka TomTom kolobežkový polmaratón. Quinta Essentia sa postarala o zábavu počas dňa, zabezpečila atrakcie pre deti – nafukovacie bludisko, lezeckú stenu a iné.

Spoločnosť Lidl  vytvorila slovenský rekord v kategórií Beh detí v kočíku na 3,5 km dlhú trať v rámci podujatia Saguaro Run Fest 2014. Do tejto disciplíny sa v Bratislave zapojilo 5 účastníkov a v Košiciach 7 účastníkov, ktorí za tento beh vo dvojici a tiež športový výkon získali certifikát z Knihy slovenských rekordov. Oceneným rekordmanom blahoželáme.

Spoločnosť LIDL Slovenská republika zabezpečila pitný režim s vodou Saguaro pre všetkých účastníkov bežeckého festivalu.

Do cieľa dobehlo 730 bežcov, za každého spoločnosť LIDL Slovenská republika zabezpečí vysadenie jedného stromu.

Štartovalo sa v 38  kategóriách, v 11 behoch.

V hlavných behoch dňa boli ocenení prví traja najrýchlejší bežci a tímy. V kategórii mužská štafeta vyhral tím BEHAME.sk s časom 0:46:51, v kategórii ženská štafeta vyhral tím  Rýchložienky s časom 00:52:39 a v kategórii mix štafeta mal najlepší čas tím Brassart – 00:57:48. V kategórii polmaratón do 39 rokov sa stal víťazom Gabriel Švajda s časom 01:18:41, v kategórii muži 40-49 rokov dobehol do cieľa ako prvý Ľudovít Ritter s časom 01:25:42, v kategórii muži 50-59 rokov zvíťazil Emil Mlynarčík s časom 1:23:30 a v kategórii muži 60 rokov a viac ako prvý skončil Viliam Novák s časom 1:42:18. Ženský polmaratón do 34 rokov vyhrala Martina Čibová s časom 1:37:05, v kategórii ženy 35-49 rokov  vyhrala Jitka Hudáková s časom 1:31:08 a v kategórii 50 a viac rokov zvíťazila Ildikó Jancskár s časom 1:45:35. V kategórii muži na 10km vo veku  do 39 rokov vyhral Patrik Lopušný s časom 0:37:13, vek 40-49 vyhral Marián Almáši s časom 00:40:20, vek 50-59 rokov  ako prvý skončil Miroslav Ďuračka s časom 0:40:34, kategóriu muži 60 a viac rokov vyhral Vladimír Šujan  s časom 0:48:15. V kategórii ženy do 34 rokov zvíťazila Zuzana Markušová s časom 0:43:22,  v kategórii 35 až 49 rokov vyhrala prvenstvo Dobrucká Zuzana s časom 0:47:13, ženy 50 rokov a viac vyhrala Vašková Mariana s časom 0:51:15. Muži na 5 km do 39 rokov vyhral Bukovác Pavol s časom 0:16:42, muži 40-49 rokov vyhral Kupec Pavol  s časom 0:17:29, muži 50-59 rokov vyhral Cích Vladimír s časom 0:19:38. Kategóriu ženy na 5km do 34 rokov vyhrala Mátyás  Katalin s časom 0:22:01, ženy 35-49 rokov vyhrala Malíková  Elena s časom 0:21:35. Ženy 50 rokov a viac zvíťazila Lipovská Miloslava  s časom 0:27:38. Víťazom v kategórii TomTom kolobežkový polmaratón sa stal Záhončík David s časom 1:03:29.

Všetkým výhercom srdečne blahoželáme!

Každý účastník zaregistrovaný cez internet www.mojevent.sk získal veselé tričko, cestoviny a mal možnosť vytlačiť si diplom z tohtoročnej novinky Športomatu SLSP. Ceny pre víťazov darovala spoločnosť LIDL, Fuji Film, Vivobarefoot a Tom Tom.

Saguaro Run Fest – Bratislava polmaratón organizovala agentúra Quinta Essentia, generálnym partnerom behu bola spoločnosť LIDL Slovenská republika a Mesto Bratislava.

Foto – zdroj: zazitok.sk