Majstrovstvá Slovenska v krose 2017 Ďurec víťazom

Ďurec získal štvrtý titul, Varga s medailou, no bez miestenky

Peter Ďurec (UMB Banská Bystrica) si na majstrovstvách Slovenska v krose v Šamoríne v náročných podmienkach (dážď, chlad, vietor) vybojoval štvrtý titul majstra Slovenska za sebou (2014 – 2017) a zároveň si zaistil aj miestenku na decembrový európsky šampionát v šamorínskom x-bionic® sphere. Študent medicíny na Karlovej univerzite v Prahe napriek kolízii a pádu v poslednom kole vyhral na 9,93 km dlhej trati časom 31:03 min s 5-sekundovým náskokom pred Jozefom Urbanom (TJ Obal servis Košice), ktorý už šiesty raz skončil na domácom krosovom šampionáte druhý.

Pokračovanie
Lucia Hrivnák Klocová a Richard Varga ambasádormi ME v krose

Lucia Hrivnák Klocová a Richard Varga ambasádormi ME v krose

Už len 26 dní ostáva do začiatku 24. majstrovstiev Európy v krose v Šamoríne, ktoré budú, zdá sa, rekordné. Po minulotýždňovej prihláške 19 bežcov z Rumunska sa počet krajín vyšplhal na 40, predbežne prihlásených je 610 súťažiacich. Doterajší rekord 525 bežcov z 36 krajín z Belehradu 2013 je na spadnutie.

Pokračovanie
3. ročník ČSOB Bratislava Marathon

Už mesiac po spustení registrácie atakuje ČSOB BRATISLAVA MARATHON 2018 tisícku

Hoci do štartu 13. ročníka bratislavského mestského maratónu – ČSOB Bratislava Marathon (7. a 8. apríla 2018) ostáva ešte presne päť mesiacov počet záujemcov o jedno z najväčších tradičných slovenských športových podujatí rastie. Mesiac po spustení registrácie sa počet prihlásených bežcov, ktorí už zaplatili štartovné na niektorú z ôsmich disciplín, blíži k tisícke.

Pokračovanie
ME 2017 v krose v Šamoríne

Na ME 2017 v krose v Šamoríne dokonca možno až 39 krajín

Na ME 2017 nie 38, ale možno až 39 krajín bude mať zastúpenie na blížiacich sa 24. majstrovstvách Európy v krose v Šamoríne 10. decembra. K doterajším predbežne 590 prihláseným vytrvalcom môžu totiž pribudnúť ešte Rusi. Neštartovali by však pod svojou vlajkou, ale so štatútom neutrálnych atlétov, keďže Ruská atletická federácia má pre dopingové prehrešky od novembra 2015 stále pozastavenú činnosť.

Pokračovanie

Registrácia na THE RUN SLOVAKIA 2018 SPUSTENÁ – pobežíme vo folklórnom štýle

Odštartovali sme registráciu na najdlhší štafetový beh na Slovensku THE RUN SLOVAKIA 2018. Využi možnosť a čím skôr sa prihlás na jedinečné dobrodružstvo naprieč krajinou! Včasná registrácia Ti zabezpečí skvelú uvádzaciu cenu pre tím na THE RUN SLOVAKIA 2018. Prvých 25 zaregistrovaných tímov navyše zaradíme do žrebovania o bezplatné štartovné v ďalšom ročníku. Neváhaj a staň sa súčasťou TOP akcie pod názvom THE RUN SLOVAKIA.

Pokračovanie