Bežecká liga okresu Spišská Nová Ves spoznala najlepších bežcov a bežkyne za rok 2018

Šiesty ročník bežeckej ligy okresu Spišská Nová Ves mal svoje vyhodnotenie tradične dňa 17.11.2018 na behu Ferčekovská desiatka.

Bežecká liga oproti minulému roku mala o jeden bežecký pretek menej. Bežci a bežkyne absolvovali 12 pretekov, ktoré sa organizovali od začiatku mája až do konca novembra. Bežci boli hodnotení za každý absolvovaný pretek bodovo a tieto body sa im zarátavali do tabuľky. Novinkou v bežeckej lige bolo to, že bežcom sa do konečného poradia zarátavali deväť najlepších absolvovaných pretekov. Bežci počas celého roka medzi sebou zvádzali v jednotlivých kategóriách pekné a vyrovnané súboje.

Na záverečnom vyhodnotení sa vyhodnocovali piati najlepší bežci a bežkyne v jednotlivých kategóriách. Taktiež cenu za šieste miesta dostali jeden bežec v mužskej a jedna bežkyňa v ženskej kategórii. Na záver bol vyhlásený aj absolútny víťaz bežeckej ligy okresu Spišská Nová Ves. Tým sa stal p. Rudolf Mikolaj z Novoveskej Huty.

Bežci, ktorí sa umiestnili na prvých piatich miestach v jednotlivých kategóriách, boli ocenení peknými vecnými cenami. V roku 2018 sa bežeckej ligy okresu Spišská Nová Ves zúčastnilo 138 pretekárov (97 mužov a 41 žien).