A máme za sebou ďalší, v poradí už 27. ročník behu pre zdravie.

V sobotu 10. Novembra 2012 sa v Obci Kováčová uskutočnil tradičný beh na 10 km s názvom Kováčovská desiatka 2012.

Aj keď raňajšie sychravé počasie tomu nenasvedčovalo, na štarte o 11 hodine šesťdesiat jeden zúčastneným bežcom už svietilo slniečko. Pomerne dobre vyznačená a vcelku zaujímavá trať dosahujúca hranicu desať kilometrov prilákala toho roku rekordný počet priaznivcov tohto športu všetkých vekových kategórií z rôznych kútov Slovenska.

Najrýchlejším bežcom v kategórii mužov bol Tomáš Kubej z UP a CKU Ružomberok (0:35:15). Medzi ženami excelovala len 15. ročná Viktória Malčeková z AKM Zvolen (0:44:13). Zo šiestich seniorov v kategórii nad 60. rokov bol najrýchlejší Július Roško z Hornej Lehoty (0:49:53) – (najstarším účastníkom behu bol 75. ročný Juraj Cengel, ktorý trať zabehol za peknú 1 hodinu a 9 minút). Oceňujeme výkon len 13 ročných chlapcov Mojžišovcov z Kováčovej, ktorí zabehli túto trať pod 50 minút. Ocenený bol aj najlepší Kováčan Ján Mojžiš ktorý dobehol s časom 0:40:59.

Pre dvanásť detí vo veku od 5 do 15 rokov bol pripravený beh na 500 metrov okolo futbalového  ihriska.

Po dobrom výkone bol pre všetkých pripravený horúci čaj, minerálka a párky.

Uznanie patrí všetkým šesťdesiat jeden bežcom a bežkyniam. Okrem dobrého pocitu zo športového výkonu si víťazi na prvých troch miestach v každej zo siedmich kategóorií odniesli aj pamätný diplom, medaily a ceny, ktoré venovali spoločnosti ESO Šport Ján Zvara, Grube, Oriflame, Brodziansky šport a Obec Kováčová.

Celou akciou nás slovne sprevádzal športový redaktor Rádia Lumen Jozef Polešenský.

Organizátori podujatia sa chcú poďakovať všetkým účastníkom a dobrovoľníkom. Za prípadné nezrovnalosti sa ospravedlňujeme. Veríme, že budúci ročník sa bude niesť v podobnom duchu.