9th YIC 2014: Naši neprekvapili, najlepší Mitašík na 27. mieste

image_704.jpeg

V nedeľu, 29. júna sa v historickom talianskom mestečku Arco, ležiacom v severnej provincii Trentino – Alto Adige, nad jazerom Garda, uskutočnili majstrovstvá sveta v behu do vrchu sedemnásťročných s oficiálnym názvom 9th WMRA International Youth Cup. Zúčastnilo sa ich celkom 96 pretekárov zo 17 krajín sveta.

Hostiteľom šampionátu bol 4. ročník miestneho bežeckého podujatia Castle Mountain Running (Hradný beh do vrchu), ktorého trať viedla z centra starého mesta po mestských dlažobných kockách a neskôr i mäkkom trávnatom podklade až na najvyšší bod trate, hrad Torre Renghera, odkiaľ sa v strmých klesaniach kľukatila koloritom starobylých uličiek a prekrásnych olivových hájov až do samotného cieľa podujatia na úpätí známej historickej usadlosti z XII. storočia.

Dĺžka trate pre chlapcov bola 4810 m s prevýšením 280 m, dievčatá mali trať o 830 m kratšiu, teda 3980 m s prevýšením 220 m.

Zo šestice slovenských reprezentantov si v mimoriadne kvalitnej medzinárodnej konkurencii najlepšie počínal Andrej Mitašík zo Sparty Považská Bystrica, ktorý v súťaži chlapcov skončil na 27. mieste, družstvo chlapcov skončilo 12. súčtom umiestnení 97.

Z ďalších výsledkov:

Chlapci (47 štartujúcich): 1. Davide Magnini (ITA) 21:29 min, 2. Pierre Xolin (FRA) 22:07, 3. Samuele Nava (ITA) 22:08, … 27. Andrej Mitašík 24:25, 30. Roman Buckulčík 24:31, 40. Martin Gaňo (všetci SVK) 25:34.

Družstvá: 1. Taliansko 13, 2. Turecko 36, 3. Anglicko 38, … 12. Slovensko 97

Dievčatá (49 štartujúcich): 1. Elsa Racasanová (FRA) 19:43 min, 2. Tatiana Ivanaeva (RUS) 19:55, 3. Burcu Subatanová (TUR) 20:02, … 40. Terézia Čičová 23:31, 41. Petra Turčeková 23:41, 44. Ivana Bitarová (všetky SVK) 25:03.

Družstvá: 1. Francúzsko 30, 2. Bulharsko 33,  3. Rusko 35, … 15. Slovensko 125

(tch)

 Titulná fotografia: Stupne víťazov z tímovej súťaže dievčat 9th YIC 2014 – zľava strieborné Bulharky, víťazné Francúzky, bronzové Rusky  (Photo by LOC Arco):

* * *

A ešte poznámka k faktom uvedeným v článku „Dokážeme nadviazať na úspechy zo Sasbachwaldenu?“

Na margo výstižného konštatovania – „Bez komentára“ – uvedenom v diskusii pod článkom „Dokážeme nadviazať na úspechy zo Sasbachwaldenu?“ sa jeho autorke, Janke Šuchtovej úprimne ospravedlňujem za štatistickú nedôslednosť, aj keď vymenovávať všetkých aktérov úspešnej schwardwaldskej generácie z rokov 1997-1999, s ktorými sme mali spoločne s Miroslavom Heliom osobne tú česť sa v samotnom článku veľmi ani nedalo. Trestuhodným z mojej strany bolo však opomenutie skutočnosti, že v Sasbachwaldene, dva roky po Anke Pastrnákovej, zvíťazila vo svojej vekovej kategórii aj ďalšia Slovenka – Janka Šuchtová.

Jani, ospravedlňujem sa, prepáč!

Moju pôvodnú, neúplnú informáciu doplňujem preto o oficiálne výsledky z jednotlivých ročníkov SCHWARZWALD JUGENDSPIELE 1997-1999, využijúc možnosti pozdraviť touto cestou i všetkých niekdajších úspešných tínedžerov, dnes už zrelých a rozhľadených tridsiatnikov a tridsiatničky …

Sasbachwalden 1997 – Berglauf 2750m/280m:

Dievčatá (1980/1981) – v kategórií 12 štartujúcich / celkom 27 štartujúcich / 7 krajín:

  1. Anna Pastrnáková SVK 13:14,37 – absolútna víťazka
  2. Alena Bekešová SVK 13:43,96
  3. Valentina Belotti ITA 13:48,60
  4. Linda Briedová SVK 14:24,72

Chlapci (1980/1981) – v kategórii 20 štartujúcich  /celkom  36 štartujúcich / 7 krajín:

  1. Ion Lukianov MOL 10:53,64 – absolútny víťaz
  2. Tomáš Nepko SVK 11:00,60
  3. Simon Bailey ENG 11:07,10

7.    Jozef Ondrášik SVK 11:43,94
8.    Slavomír Košík SVK 11:45,10

Tímová súťaž:

1. Slovensko 10, 2. Taliansko 21, 3. Anglicko 23 (dievčatá)

1. Slovensko 19, 2. Taliansko 25, 3. Nemecko 26 (chlapci)

Sasbachwalden 1998 – Berglauf 2750m/280m:

Dievčatá (1983/84) – v kategórii 9 štartujúcich / celkom 21 štartujúcich/ 5 krajín:

  1. Sarah Gatfordová ENG 13:21,61
  2. Annekatrin Helm GER 13:50,94
  3. Jana Škvarová SVK 13:56,90

Dievčatá (1981/82) – v kategórii 12 štartujúcich / celkom 21 štartujúcich / 5 krajín:

  1. Kate Bailey ENG 13:08,93 – absolútna víťazka
  2. Lívia Lukáčová SVK 13:16,88
  3. Svetlana Bajič SLO 13:19,08
  4. Jana Šuchtová SVK 13:25,48

Chlapci (1981/1982) – v kategórií 15 štartujúcich / celkom 34 štartujúcich / 5 krajín:

  1. Julius Helm GER 10:49,19 – absolútny víťaz
  2. Adam Sutton ENG 10:57,42
  3. Rastislav Galovič SVK 10:57,90
  4. Tomáš Kocúrek SVK 11:16,94
  5. Slavomír Košík SVK 11:26:54

Tímová súťaž:

1. Anglicko 11, 2. Slovensko 15, 3. Moldavsko 30 (dievčatá)

1. Slovensko 12, 2. Anglicko 15, 3. Nemecko 24 (chlapci)

Sasbachwalden 1999 – Berglauf 2750m/280m:

Dievčatá  (1982/1983) – v kategórií 10 štartujúcich / celkom 21 štartujúcich / 6 krajín:

  1. Jana Šuchtová SVK 12:58,16 – absolútna víťazka
  2. Sarah Gatford ENG 13:44,48
  3. Iveta Kurčíková SVK 13:58,36
  4. Dáša Blaženiaková SVK 13:58,74

Chlapci (1982/1983) – v kategórií 19 štartujúcich / celkom 33 štartujúcich / 6 krajín:

  1. Jonathan Parker ENG 10:31,61– absolútny víťaz
  2. Julius Helm GER 10:37,38
  3. Rastislav Galovič SVK 10:45,51

11. Jakub Galajda SVK 11:43,93
12. Martin Prokein SVK 11:49,66

Tímová súťaž:

1. Anglicko 15, 2. Slovensko 16, 3. Škótsko 25 (dievčatá)
1. Anglicko 18, 2. Škótsko 25, 3. Slovensko 26 (chlapci)

(tch)